~ Biologia a splątanie kwantowe, gatunkowe splątanie kwantowe (zg.)
rozwiązanie problemu pochodzenia Instynktu zwierzęcego (i roślinnego) polega na osadzeniu jego mechaniki w biologicznym splątaniu kwantowym (bsk). Korelacje bsk. zostały wielokrotnie przedstawiane w najróżniejszych eksperymentach z udziałem istot żywych.
Podstawowymi pytaniami o Instynkt były często:
- gdzie jest zapisany Instynkt zwierzęcy?
- skąd zwierzę (ale również roślina - tylko znacznie wolniej) wie jak się zachować?
- skąd komórki wiedzą jaką komórką są i w jaką mają się zamienić przy podziale?
- dlaczego Matki myślą o swoich dzieciach permanentnie, jakby były z nimi połączone?
- dlaczego Matki wiedzą o swoich dzieciach coś co z trudem rozumieją ojcowie czy obcy ludzie?
Odpowiedzią na powyższe pytania jest zjawisko stanu splątania znane z fizyki kwantowej.
Zasada funkcjonowania bsk. jest tak samo nieznana jak splątania kwantowego. Ludzkość nie ma odpowiedzi skąd się bierze, dlaczego działa na dowolną odległość, jak jest połączone, spięte, splątane.
Podobnie (jak dzisiaj do zjawiska splątania kwantowego) podchodziliśmy tysiące lat temu do zjawiska fizycznego ognia, a jeszcze nie dawno do elektryczności. Ogień dawał nam bezpieczeństwo, światło, ciepło i więcej jedzenia, gdyż mogliśmy przetwarzać za jego pomocą to co dotychczas było nie jadalne. Nic o istocie ognia jednak nie wiedzieliśmy.
W przypadku biologicznego stanu splątania w obrębie gatunku możemy rozważać:
- bezpośrednie oddziaływanie innych osobników gatunku na konkretnego osobnika znajdującego się w potrzebie. W tej sytuacji pojedynczy osobnik wyraża potrzebę wsparcia, która jest mu udzielana przez pozostałych żywych przedstawicieli gatunku.
- korzystanie z pola informacji kwantowej przy założeniu/hipotezie, że pole takie w ogóle może istnieć. W tym przypadku byłoby możliwe odtworzenie wymarłego gatunku, np. z materiałów kopalnych kopalnych